Тотнъм и  Брайтън играят при резултат 1:2 в мач от 30-я кръг

...

НА ЖИВО: Тотнъм - Брайтън 1:1, втори отменен гол на чайките

Тотнъм и  Брайтън играят при резултат  1 :2  в мач от 30-я кръг на Висшата лига.

Още в 5-а минута пристигна първата сериозна опция, откакто Брайтън извърши корнер, а на втора греда топката бе засечена от Каору Митома, само че футболист на Тотнъм блокира пред голлинията. В 11-а минута Хюн-Мин Сон пое топката отвън наказателното поле, като видя, че има свободно пространство и стреля незабавно, а опитът му бе свръхестествен, като кълбото влезе тъкмо в левия ъгъл на вратата на Джейсън Стийл - 1:0 за Тотнъм.

В 17-а минута Брайтън съумя да изравни резултата, откакто Каору Митома получи свръхестествен пас в наказателното поле, овладя добре и с техничен свършек преодоля Юго Лорис - 1:1. Попадението обаче бе анулирано, защото съдиите сметнаха, че японският атакуващ състезател е играл с ръка. Повторенията демонстрираха, че топката закача ръката на Митома, само че над ръкава. Все отново голът бе анулиран.

В 26-а минута Алексис МакАлистър овладя подаване на ръба на пеналтерията и приключи с удар в долния ляв ъгъл, само че Юго Лорис съумя да отрази. Секунди по-късно Мойсес Кайседо доближи до акуратен пас на ръба на наказателното поле и незабавно стреля, само че стражът на " шпорите " мазета кълбото в десния непряк дирек. Късмет за Тотнъм!

Брайтън извърши корнер в 34-а минута, а Люис Дънк се изтегли на втора греда, след което отскочи отлично, с цел да насочи мощен удар с глава, който се оказа неспасяем за Юго Лорис - 1:1.

Това бе и всичко по-интересно за първата част, а Тотнъм и Брайтън се отдръпнаха на почивката при резултат 1:1.

В 52-а минута Тотнъм можеше още веднъж да поведе в резултата, откакто Хари Кейн направи отлично дълго подаване към Иван Перишич, а хърватинът опита мощен изстрел, само че положителната реакция на  Джейсън Стийл предотврати попадение във вратата на " чайките ".

Брайтън продължи с нападателния си жанр на игра, а в 55-а минута Дани Уелбек се обърна добре в наказателното поле и стреля, като топката рикошира в тялото на Алексис МакАлистър и влетя във вратата на Юго Лорис - 2:1 за Брайтън. Попадението бе прегледано с ВАР и бе открито, че кълбото допира аржентинския халф по ръката, което бе задоволително за съдиите да анулират гола. Резултатът остана 1:1.

Тотнъм продължава да се бори за топ 4, като Кристиан Стелини води краткотрайно тима, до момента в който " шпорите " търсят нов треньор. Тимът от Северен Лондон има едвам една победа в последните си шест мача във всички шампионати. В последните два конфликта Тотнъм изгуби трите точки след 89-а минута, което слага въпросителни за концентрацията на тима. Победата за " шпорите " в конфликта наподобява наложителна поради техните упоритости.

Брайтън е може би най-приятната изненада през този сезон. " Чайките " се разделиха с някои от звездите си, в това число и с треньора си, само че не престават да се борят за място в евротурнирите. Брайтън впечатлявата най-много с атакуващия си жанр, а формата на Каору Митома е феноменална. Отборът има едвам една загуба в последните си 15 мача във всички шампионати.

Стартови сформира:

Тотнъм:  1. Юго Лорис, 34. Клеман Ленгле, 15. Ерик Дайър, 17. Кристиан Ромеро, 14. Иван Перишич, 5. Пиер-Емил Хойберг, 4. Оливър Скип, 23. Педро Поро, 7. Хюн-Мин Сон, 21. Деян Кулушевски, 10. Хари Кейн

Треньор:  Кристиан Стелини